اپل با ارزش ترین برند جهان شد

اپل با ارزش ترین برند جهان شد

اپل با ارزش ترین برند جهان شد و این اتفاق با عبور شرکت اپل از شرکت نفت آرامکو عربستان سعودی شکل گرفت. طبق گزارش های رسمی شرکت اپل کشور آمریکا در حال حاضر با ارزش ترین شرکت سهامی عام در دنیاست، حتی بالاتر از شرکت نفی دولت عربستان سعودی یعنی شرکت Saudi Aramco .

ارزش شرکت اپل که در زیر نظر مدیریت فعلی این شرکت یعنی تیم کوک هم اکنون به بیش از 1840 میلیارد یا 1.84 تریلیون دلار رسیده در حالی که ارزش فعلی شرکت عربستانی آرامکو 1760 میلیارد یا 1.76 تریلیون دلار می باشد. سهام شرکت اپل که از مارس به بعد با رشدی کاملا تصاعدی به صورت پیوسته در حال بالاتر رفتن است در اعلام گزارش بخش مالی سه ماه سوم سال خود رکوردهایی را به نام خود ثبت کرده است که روزهای گذشته ده درصد نیز افزایش ارزش داشته استو نباید ناگفته بماند که برای اولین بار ارزش هر سهم از شرکت اپل تقریبا از 400 دلار هم بیشتر شده و در شرایط فعلی هر سهم با قیمی خدود 425.07 دلار در بازار بورس معامله می شود.

 

اپل با ارزش ترین برند جهان شد

اپل با ارزش ترین برند جهان شد

 

همچنین در آمد این شرکت طی این گزارش در این بازه سه ماه حدود 60 میلیارد دلار می باشد که در مقایسه با سال قبل حدود 11 درصد رشد داشته. فروش عالی در بخش نیازهای خانواده در شرایط کرونا نیز در این روند بی تاثیر نبوده و افزایش تقاضا در محصولاتی چون کامپیوترها و لپ تاپ های خانگی مک، تبلت و آیپد های اپل دیده می شود.

یک خبر دیگری که در این بین منتشر شده و خبر از این می دهد که شرکت اپل از عرضه سهام یک چهارمی خود در بازار بورس آمریکا  در کنفرانس خود می توان اشاره کرد که سهامداران اپل در تاریخ 25 آگوست 2020 به ازای هر سهم خود سه سهم اضافه دریافت خواهند کرد. همینطور شرکت های آمازون، فیسبوک و گوگل هم مانند اپل طبق آمارهایی که اعلام کردند نشان و حکایت از این هست که در شرایط کرونا آمار بازدید، فروش این شرکت ها نیز تا حد زیادی افزایش داشته است و به طور مثال فیسبوک در بازدید فعال کاربر روزانه خود 12 درصد رشد که به 1.8 میلیارد نفر در روز رسیده است.

 

داغ بخوانید : معرفی 7 اپ استور ایرانی